Biżuteria srebrna, Ciekawostki biżuteryjne, Dobór biżuterii

Minimalistyczna biżuteria do pracy

Wiele kobiet chodzących do pracy spotyka się z tym, że nie może zakładać swojej ulubionej srebrnej biżuterii. Obecnie wielu pracodawców odchodzi od dyktowania pracownicom zasad ubioru, jednak jest wiele firm, w których work outfit jest wymagany z racji specyfiki samej pracy. Mowa głównie o firmach takich jak banki, lotniska, korporacje czy świadczące inne prace biurowe. Mając taką prace musimy ubierać się elegancko, czasem mamy z góry narzucony pracowniczy strój, w którym o elementy zdobnicze trudno, a dopasowanie biżuterii srebrnej również nie jest łatwym zadaniem i staje się elementem savoir vivre.

W takim wypadku najlepiej jest zakładać minimalistyczną biżuterię ze srebra, która nie rzuca się w oczy, posiada delikatne wzory i niewielki rozmiar. Na pewno lepiej wygląda pani w banku posiadająca skromny wisiorek niż wielką zawieszkę srebrną na szyi w dodatku w jaskrawych barwach. Na szczęście są zasady, którymi powinno się kierować przy doborze biżuterii do pracy – oprócz raczej minimalistycznych i delikatnych wzorów powinno się zwracać uwagę na materiał biżuterii – najlepiej, by była ona wykonana z metali szlachetnych takich jak złoto lub srebro, ewentualnie z pereł – są to najbardziej klasyczne materiały, które zwykle do wszystkiego pasują zarówno poprzez swoją prostotę jak i barwę. Trzeba pamiętać o tym, że żaden z elementów biżuterii nie może wydawać dźwięków, które rozpraszałyby w pracy zarówno innych pracowników jak i klientów, dodatkowo żaden z elementów biżuterii nie może być wulgarny. W zasadzie nie powinno się dobierać srebrnej biżuterii tak, by przyciągała wzrok do defektów urody – dotyczy to zarówno pracy jak i życia codziennego i o tej zasadzie powinna pamiętać każda kobieta.

Jeżeli chodzi o pierścionki, z tych powinniśmy zrezygnować w przypadku grubych czy niekształtnych palców, ewentualnie wybrać delikatne pierścionki bez dużych oczek, szczególnie, gdy mamy bezpośredni kontakt z klientem. Najlepszym rozwiązanie jest właśnie minimalistyczna biżuteria ze srebra, ale pamiętajmy, że nawet w jej przypadku można przesadzić – trzeba po prostu znać umiar. Jeśli zakładamy kilka elementów ozdobnych, to dobrze by pasowały one do siebie pod względem stylistycznym. Dzięki zastosowaniu tych kilku prostych zasad możemy mieć pewność, że będziemy wyglądali zawsze elegancko i nie narazimy się na strofującą rozmowę z szefem, który poleci nam zmienić lub nawet ściągnąć biżuterię.

Artykuł powstał przy współpracy z bizumi.pl